19.05.2022  07:40
Klassiekskursioonid » Metsaseiklus
Klassiekskursioonid
Prindi

Metsaseiklus.

Aeg: aprill – juuni.

Koht: Aegviidu ümbruse metsad.

Grupi suurus: 20 - 40 inimest.

Meie pakutav üritus kestab veidi üle 24 tunni. Meie programmi eesmärgiks on pakkuda teile põnevat ja õpetlikku ööpäeva Kõrvemaa kaunis looduses. Lisaks seikluslikele ja põnevatele mängudele õpetame lastele ka palju kasulikku ja lausa vajalikku, millest tänases, järjest rohkem linnastuvas ühiskonnas kasvav laps paratamatult kõrvale kipub jääma, kuid mis on looduses iseseisvalt toime tulemiseks siiski vajalik. Seikluslik ja emotsionaalne ööpäev Kõrvemaa maastikukaitseala rabamaastikul ja oosidel sisaldab endas praktilist koolitust looduses toimetulekuks, seiklusmänge, amfiib-ATV sõitu, GPSi ja kompassi käsitsemisoskust ning looduses leiduvate märkide abil orienteerumist. Tutvustame seda, kuidas looduses hädaolukorras ööbida, millest toituda ning kuidas erinevatel viisidel lõket süüdata, aga ka seda, kuidas eksimise korral ennast otsijatele paremini märgatavaks teha ning palju muud olulist ja põnevat. Neid vajalikke teadmisi jagavad kogenud instruktorid. Järgmisel hommikul ootab teid ees aga umbes 5 km pikkune jalgsimatk üle ooside ja rabade.

Asukoht: Võtame teid vastu Põhja-Kõrvemaal, Pikkjärve ääres oleval RMK laagriplatsil. Laagriplatsil on katusealune laua ja pinkidega, lõkkease ja igati korralik käimla. Ööbimine toimub Rootsi päritolu 22-kohalistes köetavates sõjaväetelkides. Meie poolt on telkidesse paigaldatud magamisalused. Õhtul on laagriplats ja telgid valgustatud elektrigeneraatori abil.

Seiklusmängud: Võistkondi ootavad ees 7-8 kambavaimu nõudvat ülesannet, eesmärgiks arendada lastes teineteisega arvestamise oskust. Kuna tegemist on siiski meelelahutusega, on rada jõukohane kõigile. Ülesanded oleks näiteks: veevedu, labürint, suure pusle kokkupanek, pallirennid jne.

Lasketiir: Saate proovida nii vibulaskmist kui ka softair püsse. Tegemist on suhteliselt ohutute plastikkuule laskvate õhkrelvadega. Eelnevalt toimub ka relvadega seotud ohutustehnikareeglite tutvustamine. Laskmist korraldavad kogenud instruktorid!

GPS-viktoriin: Osalejate ülesandeks on GPSi (ehk elektroonilise navigatsioonivahendi) abil leida laagrit ümbritsevast metsast sinna peidetud kontrollpunkte. Igas kontrollpunktis ootab osalejaid küsimus kolme vastusevariandiga. Õige vastuse teadmine juhatab võistkonnad edasi järgmisesse punkti, vale aga tagasi eelmisesse. Raja pikkus on kuni kaks kilomeetrit, raja läbimise üldaega ei mõõdeta, seega jooksma ei pea. GPS-seadmesse on sisestatud ka laagri asukoht ja seega on eksimisvõimalus olematu.

ARGO amfiib-ATV: Tegu on Eestis veel üpris vähe levinud maastikusõidukitega. Masin mahutab kuni 6 inimest. Amfiib on uskumatult hea läbivusega, ka väiksemad veekogud ei ole probleemiks. Masinat juhib meie instruktor, kellega koos sõidetakse lühikesi, aga väga põnevaid ringe seni, kuni kõik soovijad on safaril käinud.

Varustus: Kaasa tuleks võtta ka soojad ning vettpidavad riided, matkasaapad või kummikud, müts, taskulamp ja magamiskott. Riietuse valikul palume arvestada ürituse eripära. Lumivalged tossud, uhiuus jope ja muud hinnalised ning trendikad riietusesemed võivad metsas määrduda.

Toitlustus: Pakume teile lõunasööki, õhtusööki ning hommikusööki. Söögid on valmistatud välitingimustes, wok-pannil ja lõkkel. Lõunasöögiks on makaronid hakklihaga, õhtusöögiks grillvorstid salatiga, hommikusöögiks aga traditsiooniliselt pannkoogid moosiga, lisaks kohvi ja tee.

Turvalisus: Teiega on koos meie kogenud instruktorid, kes on läbinud vastavad kursused ja esmaabikoolituse. Lisaks õpetajale on oodatud üritusele ka paar aktiivsemat lapsevanemat.


Hinnad: Ürituse maksumus õpilasele on 64 eurot. Klassijuhataja on tasuta. Iga lisanduva täiskasvanu hind on 32 eurot. Minimaalne grupi suurus: 20 õpilast 2 täiskasvanut.

Hind sisaldab: Koolitust, metsalaagrit, seiklusmänge, safarit, lasketiiru ja kolme söögikorda.

© 2009 Veematkad OÜ| Aadress: Peterburi tee 46, 14115 Tallinn| Telefon: (+372) 511 0253| E-post: info@veematkad.ee