19.05.2022  08:00
Rafting
Rafting
Prindi

Osalejate arv: 6 – 50 inimest.

Toimumispaik: Jägala jõgi.

Rafting – see on laskumine spetsiaalsetel kummipaatidel mööda kärestikulisi mägijõgesid. Esmapilgul tundub, et Eesti oma tasase maaga ei sobi raftinguks kohe kuidagi. 11 kuud aastas see nii ka on. Ainult varakevadel, kui lume sulamise vesi on jõudnud jõgedesse ja veetase on piisavalt kõrge, saab alaga edukalt tegeleda siinsamas, Tallinna kõrval asuval Jägala jõel. Pärast kogunemist Jägala joal liigume koos meie telklaagrisse. Riietumiseks ja „after raftinguks" on püstitatud suured köetavad telgid. Kõigile raftingulistele anname selga päästevestid ja pähe kiivrid. Meie instruktorid viivad läbi parve juhtimise ja ohutusalase koolituse. Iga meeskond saab omale parve koos kogenud kapteniga. Edasine toimub juba jõel. Teeme viis põnevat laskumist. Kogenud parvekaptenid oskavad igaks laskumiseks otsida uusi põnevaid kärestikke. Finišist starti veetakse osalejad ja raftinguparved loomulikult autodega. Laskumiste vahel pakume kuuma teed. Pärast veemöllu pakume võimalust lõõgastuda jõe kaldal seisvas autosaunas. Raftingu lõpus pakume kuuma suppi , grillvorste ja teed. Kokku kestab meie pakutav seiklus umbes kolm tundi.

Hind:

5 laskumist 50 eurot inimene.

3 laskumist 40 eurot inimene.

Ja nüüd mõnedest korduma kippuvatest küsimustest ehk vastused kõhklejatele. Kui peale neid küsimusi ja vastuseid midagi veel muret teeb siis vaatake kindlasti selle lehe ülaosas olev film ära !

1. Kas rafting on eluohtlik? Kindlasti ei ole! Meie poolt on tehtud kõik selleks, et te saaksite nautida turvaliselt kevadist veemöllu. Jõgi on ohtlikest puudest puhastatud, meeskond on treenitud ja kõik riskid viidud miinimummi. Oleme nende pea 10 aasta jooksul mil me Jägalal raftingut teeme leidnud päris hea tasakaalu turvalisuse ja põnevuse vahel.

2. Kas Jägala Joast sõidetakse ka alla? KINDLASTI MITTE!

3. Mingid ohud on ju ikka olemas? Ainus oht on tegelikult parvest välja kukkumine. Kuna te kannate aga päästevesti ja kiivrit siis ei ole ka sellel puhul asi tegelikult ohtlik! Parvekapten teeb vastava manöövri ja hetk hiljem on teid parve tagasi tiritud. Hiljemalt 5 minuti pärast istute juba saunalaval ja naudite leili.

4. Kas raftingule tulija vajab mingeid eelnevaid oskusi ja paadisõidu kogemusi? Kindlasti ei vaja. Ujumisoskus tuleb kasuks aga eelnev veepeal seiklemise kogemus ei ole oluline. Enne starti läbite põhjaliku koolituse ja kõik oluline räägitakse teile kohapeal ära. Parvega jõel olles täidate parvekapteni korraldusi.

5. Kas raftingul saab märjaks? Saab ikka aga see on ju selle seikluse osa! Mõned saavad rohkem, mõned vähem aga päris kuivaks ei jää keegi. Selleks ongi meil finišipaika püstitatud suured köetavad telgid, kohal on saunaauto, pakutakse kuuma teed ja suppi. Meie poolt on tehtud kõik selleks, et te saaksite seikluse lõpus kiiresti sooja sisse ja kuivad riided mugavalt selga.

6. Miks teie pakutud rafting on pisut kallim kui mõnel te konkurendil? Hind on loomulikult oluline aga kas on parem peale seiklust kusagil põllul või maanteeääres riideid vahetada või on seda mugavam teha peale mõnusat sauna soojas telgis? Kas on parem kohe peale seikluse lõppu lõdisedes kodupoole sõita või istuda soojas telgis ja teetassi ning supikausi taga muljeid vahetada? Neid põhjuseid võiks veel tuua aga lühidalt öeldes saate te meie pakutava raftingupaketi puhul lihtsalt oluliselt rohkem hüvesid ja mugavusi!

Indrek Herman

51 10 253

indrek@veematkad.ee


© 2009 Veematkad OÜ| Aadress: Peterburi tee 46, 14115 Tallinn| Telefon: (+372) 511 0253| E-post: info@veematkad.ee