19.05.2022  08:33
Parvematkad
Parvematkad
Prindi

Parv – see kõlab kahtlaselt, meenutades esimese ehmatusega vettinud palkidest sara, mis vette lükatud ja mida tokiga peab edasi liigutama. Parvematk on aga hoopis midagi muud. Seikluse osa on küll samamoodi olemas, kuid juba hoopis teises dimensioonis. Suured ja mugavad matkaparved on korraliku mootoriga ning nendel kulgedes jõuab kaugele. Kui rooli Emajõe Suursoos enda kätte saad (ja matkaja saabki), on Amazonase tunne kerge tekkima. Lõputud soomaastikud, vaikselt kulgev jõgi, kahtlased loodushääled, mis ei jää grammigi alla päris džunglihäälitsustele ning lõpuks soe laagripaik Parvemajas...

Aeg: Aprill – oktoobri lõpp. Ehk siis aeg, kui jõed ja järved on kindlalt jäävabad.

Osalejate arv: kuni 40 inimest.

Ürituse kestvus: Orienteeruvalt 24 tundi.

Toimumise ala: Parvede sadam asub Kavastus, Tartumaal. Matkad toimuvad valdavalt Emajõe alamjooksul ja Emajõe Suursoo jõgedel ja järvedel. Vapramad matkalised on käinud parvedega ära ka Võrtsjärvel ja Väiksel Emajõel. Parvematkasid Emajõel oleme korraldanud juba 9 aastat. Emajõe alamjooksul asuv Emajõe Suursoo on sedavõrd omanäoline ja põnev, et tüdimusemärke meil veel ei ilmne.
Võime kinnitada, et tegemist on meie ühe omanäoliseima ja populaarseima seiklusega üldse.
Kogu see parvematkade toimumise ala on äärmiselt hõredalt inimeste poolt asustatud ja väga omanäolise loodusega.
Ajaga on meie matkaparved läbi teinud tõsise evolutsiooni. Kunagi alustasime laevadelt pärinevate päästeparvedega. Nüüdseks oleme ehitanud valmis üpris suured ja mugavad matkaparved, mis oma madala süvise ja suure stabiilsusega sobivad suurepäraselt jõgedel matkamiseks. Parvedel on loomulikult ka mootorid, sest kondijõul ei ole nii suurel alal toimuv avastusretk mõeldav.

Parvematk ja puhkeõhtu Parvemajas: See üritus sobib nii väiksema ettevõtte suvepäevadeks kui ka näiteks stiilseks ja seikluslikuks sünnipäevapeoks. Seiklus kestab umbes 24 tundi.
Pärast kogunemist Kavastu sadamas ja kerget kehakinnitamist toimub matkaparve juhtimise ja ohutustehnika koolitus ning laeme teie varustuse parvedele. Parvede arv sõltub teie seltskonna suurusest. Loomulikult anname selga ka päästevestid ja sõit allavoolu algab.
Matkaparvesid juhite te ise. See on aga igale inimesele, kes autosõiduga hakkama saab täiesti jõukohane. Esimese peatuse teeme Emajõe-Suursoo kaitseala külastuskeskuses. Seal saate pisut põhjalikuma ülevaate kogu paikkonna loodusest ja ajaloost. Edasi läheb teil juba veidi põnevamaks, sest meie matkajuht lahkub seltskonnast kiiremal paadil. Keegi peab ju Parvemajas teie saabumiseks ettevalmistusi tegema. Teie matkate aga omasoodu parvedel Praaga suunas. Praaga on üks huvitav küla. Ta asub Emajõe suudmes olevatel saartel ja kuiva maad mööda sinna ei pääsegi. Nagu Veneetsia või midagi? Edasine retk viib teid Peipsi järvele. Järvel sõidate umbes 5 km lõuna suunas ja otsite üles Kalli jõe suudme. Kolm kilomeetrit veel ja oletegi meie ujuvas puhkekeskuses ehk Parvemajas. Teie käsutuses on peosaal, saun ja magamisruumid. Ümbruskonnaga tutvumiseks kanuud ja sõudepaat. Edasine toimib juba mööda oma loogilist rada. Saun, õhtusöök, pidu, jne.
Hommikul pakume teile kohvi ja pannkooke ning asume tagasiteele Kavastusse.

Hind: alates 75 € / inimene  ( hind sisaldab käibemaksu 20%)

Grupi suurus 10 - 35 inimest

Hind  sisaldab parvematka, parvemaja, sauna, toitlustust ja matkajuhi teenust.

 

Parvematk sauna- ja grillparvega: See võimalus sobib kuni 15-inimeselisele seltskonnale.


Oleme ehitanud kahe matkaparve alusele saunaparve ja grillparve. Mõlemad parved on sobilikud ka matkamiseks. Lihtsalt selle vahega, et peale randumist teile sobivas laagrikohas saate parved külge pidi kokku panna ja tekkib mõnus „saunsuvila", kus saate grillida ja saunamõnusid nautida.
Magamiseks peaksite kasutama aga oma telke.
Nende parvedega võite matkata mugavalt suuremal alal ja sõita sinna, kuhu heaks arvate. Teatud mugavused on teil tagatud mis tahes laagriplatsil.

Paketi hind: 560  €/24 - tunniks ( hind sisaldab käibemaksu 20%) 

Lühemate paaritunniste sõitude puhul hind kokkuleppel.

Hind sisaldab kahte parve koos kõige vajaminevaga alates kütusest kuni grillsöeni.

Hirmud ja kahtlused: Täiesti põhjendatult on paljudel potentsiaalsetel matkalistel seoses vee peal matkamisega hulk hirme ja küsimusi. Tihti jäetakse matkale tulemata vaid sellel põhjusel, et kellegi ujumisoskus on kasin. Nii, nagu sõidul laevaga Tallinnast Helsingisse ei ole teie ujumisoskus või selle puudumine määrava tähtsusega, nii on ka meil. Kui kanuu on tuntud oma ebastabiilsuse poolest, siis matkaparv on suur, lai ja stabiilne veesõiduk. Loodusseadustest tulenevalt ei saa matkaparv kuidagi ümber minna. Parvel on nõuetekohased reelingud ja seega on üle parda kukkumine võimalik vaid kukkuja enda tungival soovil. Seda tegevust nimetatakse aga juba hüppamiseks. Kogemata ei ole see aga võimalik. Lisaks sellele kannate te ju nõuetekohaseid päästeveste.
Kõige kindlama garantii matka turvaliseks muutmisel annab see, et püsite matkal kained.
Seadustest tulenevalt on veesõiduki juhil lubatud kerge joove, aga see promill ei ole kohustuslik. Valdav osa veega seotud õnnetustest saab alguse just ülemäärastest alkoholikogustest.

Täpsem info telefonil 372 50 50 253

Matkajuht Kalle Räästas vastab meeleldi kõigile teie küsimustele.


© 2009 Veematkad OÜ| Aadress: Peterburi tee 46, 14115 Tallinn| Telefon: (+372) 511 0253| E-post: info@veematkad.ee