19.05.2022  08:50
Seiklusmängud
Seiklusmängud
Prindi

Ettevõtted olid juba tüdinud suvepäevadel aastast aastasse toimuvast köieveost, võrkpalliturniirist ja sangpommi rebimisest. Tegemist on küll väärikate aladega, aga kaua sa jõuad... Seiklusmängud pakuvadki just seda, mida suvepäevade seminaride ja koolituste vahele vaja – vaheldust ja seiklusi, kus kangelasena võib tunda ennast igaüks, mitte ainult võrkpalliäss või igal hommikul jooksmas ning õhtul trennis käiv tervisesportlane. Seiklusmängud on mõeldud kas meeskonnale või üksiküritajatele, välja värskesse õhku viivad veel orienteerumismängud. Kui meeskondlike mängudega alustatakse, siis aktiivsemad saavad lõpus individuaalmängudega jätkata – nii võivad passiivsemad juba varem publiku poolele üle minna

Aeg: 12 kuud aastas.

Osalejate arv: 10 - 800 inimest.

Toimumispaik:
Seiklusmänge oleme korraldanud praktiliselt kõikjal üle Eesti.
Näiteks Vilsandi saarel või Pärnu linnas. Tähtis, et leiduks lihtsalt piisava suurusega plats. Seega enamuse Eesti puhkekeskuste ja turismitalude juures on asi teostatav. Kaugemaks kohaks, kus oleme käinud TV sarjade jaoks mänge tegemas, on olnud Malaisia ja Kanaari saared.

Mängudest täpsemalt: Vajaduse lahedate ja mitmekülgsete seiklusmängude väljamõtlemiseks on andnud elu ise. Meie klientideks olevad ettevõtted olid tüdinud suvepäevadel aastast aastasse toimuvast köieveost, võrkpalliturniirist ja sangpommi rebimisest. Tegemist on kahtlemata väärikate aladega aga kaua sa jõuad? Lisaks oli vajadus pakkuda ettevõtetele seminaride ja koolituste vahele väikse puhkusena mingit aktiivset tegevust värskes õhus.
Oma üle 10 aastase kogemusega oleme leiutanud ise palju lahedaid meeskonnamänge ja olemasolevatest selekteerinud välja parimad. Läbivaks jooneks on see, et mängud ei tohi olla füüsiliselt rasked, vaid eeldavad osalejatelt head meeskonnatööd ja leidlikust. Meie kasutatav süsteem võimaldab korraga samaaegselt pakkuda aktiivset tegevust ka väga suurele seltskonnale. Moodustame teie seltskonnast 5- kuni15-liikmelised meeskonnad ja suudame neid meeskondi hoida kolme tunni jooksul pidevalt hoogsas tegevuses.
Seiklusmängud jagunevad laias laastus kahte ossa.
Ühed on siis nn. meeskonnamängud ja teised orienteerumismängud.
Mõlemat liiki mänge kombineerides ongi võimalik kogu suvepäevade või mis iganes ürituse seltskonnale pakkuda mitmekülgset ja kvaliteetset meelelahutust. Peale selle on meie varasalves ka terve hunnik lõbusaid ja humoorikaid individuaalvõistlusi. Neid korraldame me tavaliselt kõige lõpuks. Siis, kui passiivsem osa seltskonnast tahab juba puhata ja märjukest libistada, aga aktiivsem osa möllaks veel.

Meeskonnamängud:
Mänguväljak koosneb kuni 10 mängupesast. Igas pesas ootab võistkondi üks kuni 10 paralleelset mänguelementi. Pesade ja mänguelementide arv sõltub üritusel osalejate arvust. Mida rohkem on osalejaid, seda rohkem on mängupesasid ja seda vähem on pesades mänge.
Võistkonnad on ühes mängupesas kahekaupa. Pärast ülesande lahendamist liiguvad nad rotatsiooni korras järgmisesse pesasse.
Keeruline jutt, eks? Reaalsuses aga asi toimib. Teie ei peagi esialgu päris täpselt sellest aru saama. Usaldage meid, meie saame.
Mänguelementidena on mängupesades näiteks: suured labürindid, tetrised, kiviheitemasinad, kartulikahurid, kummipaadid, elektriussid, pallirennid jne.
Loomulikult jälgime iga konkreetse ürituse puhul ka ilmaolusid ja teeme mänguelementide valiku vastavalt sellele. Näiteks kõik vesised tegevused saavad ikkagi toimuda vaid soojal suvepäeval.
Parema ettekujutuse saate siis, kui vaatate pildigaleriid.

Orienteerumismängud:
Orienteerumismängud jäävad puhkekeskuse või turismitalu lähiümbruse metsa. Radade pikkus on üldjuhul 2- 3 kilomeetrit ja raja läbimiseks on meeskondadel aega 1 – 1,5 tundi. Raja läbimise aega me ei võta ja seega joosta ei ole vaja. Võistkonnaliikmed on tavaliselt väga erineva füüsilise ettevalmistusega ja erinevas vanuses. Seoses sellega väldime me kindlasti olukordi, kus keegi ennast rajal halvasti tunneb.
Võistkonna edukuse ja koha määrab ära pärast orienteerumisraja läbimist toimuv lisaülesanne. Rajalt saate te lisaülesande lahendamiseks vajalikud lähteandmed.
Ühe orienteerumismänguna korraldame GPS-viktoriini. Igas kontrollpunktis on kas teie kollektiivi puudutav või üldisemaid teemasid puudutav küsimus ja kolm vastusevarianti. Õige vastuse leidmine juhatab teid edasi järgmisesse punkti, vale aga tagasi eelmisesse.
Teise võimaliku orienteerumismänguna pakume sügavalt omaloomingulist mängu nimega „Tark tuleb tagasi". Mis lollidest saab, võite ise aimata. Ei - nad ei jää metsa. Me toome nad ise tagasi.
Selles mängus on kesksel kohal kaart ja suur seljakott.
Kaardile on kantud mingi hulk punkte, aga osad punktid tekivad teil kaardile ka mängu käigus. Abivahenditeks eeltoodud seljakoti sisu. Sealt võib leida näiteks nööri, riidepuu, sirkli, kompassi, pudeli joogivett, joonlaua, kivi ja palju muud põnevat.
Mida ja kuidas kasutada, selgub juba töö käigus.

Individuaalalad:
Kui meeskonna- ja orienteerumismängud on mõeldud kogu seltskonna kaasamiseks, siis individuaalaladel osalemine vabatahtlik.
Neist võtavad üldjuhul osa teie seltskonna energilisemad ja aktiivsemad liikmed.
Võistlused toimuvad puhkekeskuse peaväljakul ja neid viivad läbi meie päevajuhid.
Kuna neil võistlustel saab nalja kõvasti, siis on ülejäänutel ka väga lõbus.
Taaskord on alad sellised, et toore füüsilise jõu ja võhmaga ei ole teha otseselt midagi. Võiduvõimalused on olemas kõigil, olenemata kehakaalust või vanusest.
Aladest mainiks ära mängu „Aeglasemal saavad püksid märjaks" ja „Vesiviktoriin"
Mõlemad mängud on meie enda leiutatud ja on osutunud tõelisteks hittideks igal üritusel, kus me neid korraldanud oleme. Lisaks sellele on plaanis saapaviske mitmevõistlus, karguralli, vesine õhupallivise, jne.
Lisaks neile mängudele on kusagil eraldatumas kohas olemas ka lasketiir.
Kogenud instruktorite juhendamisel saate proovida kätt nii vibude, ammu kui airsofti püssidega. Viimased on sisuliselt valangutega laskvad õhkrelvad, mis on ehtsatele relvadele äravahetamiseni sarnased. Meil on olemas nii AK-47 kui ka tema otsene konkurent M-16.

© 2009 Veematkad OÜ| Aadress: Peterburi tee 46, 14115 Tallinn| Telefon: (+372) 511 0253| E-post: info@veematkad.ee