16.01.2018  21:00
Metsalaager
Metsalaager
Prindi

Hotellimajutuse asendamist metsalaagriga ei pea siiski firmapäevadele või sünnipäevale kutsuja põhjendama raske majandusliku olukorraga. Pigem võiks metsa ajada finantsvaeguse asemel seiklusvaegus, kui päevad mööduvad üksluiselt. Metsalaagrisse võib jääda ükskõik millise seikluse lõpus, ikka selleks, et seiklus jätkuks. Ööbimine pole küll nagu tärnihotellis, kuid ikkagi mõnus ja soe – suurtes sõjaväetelkides, mida kütab ahi ja valgustab elektrigeneraator. Kuuseoksad külje all, praksuv rootsi metsavenna-ahi keset tuba ja väljas mõnus miinuskraad – see ongi metsalaagri idüll.

 

Aeg: 12 kuud aastas.

Osalejate arv: 10 – 100 inimest.

Toimumispaik: Tavaliselt kasutame laagrikohtadena Põhja-Kõrvemaal asuvaid RMK telkimisplatse, aga vajadusel saame telgid tuua kuhu iganes.

Milleks sobib: Metsalaagrit saab kasutada motoriseeritud seiklusmängude lõpus mõnusa ja põneva alternatiivina turismitaludele või ka täiesti eraldi tootena näiteks sünnipäeva pidamiseks.

Vajaduse leiutada alternatiivne magamise – ja peokoht sundis elu ise.

Korraldades Põhja-Kõrvemaal motoriseeritud seiklusmänge, puudus meil toona hea ja stiilne koht, kuhu minna rahvaga pärast seiklust pidutsema ja saunatama.

Mõistlikuks ja toimivaks alternatiiviks sai soetatud mõned suured ahjuküttega sõjaväetelgid. Asi osutus toimivaks ja populaarseks.

Tavaliselt püstitame laagri kas Pärnjärve või Pikkjärve maalilisele kaldale.

RMK poolt on laagriplatsil katusealune laua ja pinkidega, koos lõkkeaseme ning korraliku kuivkäimlaga. Meie poolt on lisaks generaator, valgustus, väliköök, autosaun ja telgid.

Telkide arv sõltub loomulikult üritusel osaleva rahva arvust. Halva ilma korral saame püstitada väiksema peotelgi kuni 20 inimesele või siis päris suure telgi, kuhu mahub istuma ja pidutsema 60 inimest. Kõikides telkides on ahjud. Olenevalt ilmast ja kütmisest jääb telkide sisetemperatuur vahemiku 15 kuni 20 kraadi.

Eriti eksootiline ja põnev on metsalaagris just talvel. Magamistelkide põrand on vooderdatud kuuseokstega ja neid katvate magamismattidega. Kui korralikult ahju kütta, on telgis soe ka täiesti tavalise magamiskotiga. Kuuseokste lõhn koos praksuva ahjuga loob mingi äärmiselt salapärase ja meeldiva tunde.

Väga mõnus on istuda ka õues ümber lõkke ja rummiteed libistada.

Saunahuviliste tarvis on kohal ka GAZ 66 baasil ehitatud autosaun. Saun on pargitud otse järve kaldale ja seega on komplekt pea-aegu et täiuslik.

Loomulikult on kohal ka väliköök. Õhtusöögiks pakume korralikku metsapraadi, öiseks õllekõrvaseks küüslauguleibu või kanatiibu, hommikusöögiks aga pannkooke. Kohv ja tee on aga saadaval nii õhtul kui ka hommikul.

Kokkuvõtteks võime kinnitada, et metsalaager ei ole sugugi nii ekstreemne koht kui esialgu tundub. Aastatega on meiega metsas ööbinud umbes 60 seltskonda ja negatiivset tagasisidet ei ole me senini saanud.

© 2009 Veematkad OÜ| Aadress: Peterburi tee 46, 14115 Tallinn| Telefon: (+372) 511 0253| E-post: info@veematkad.ee