16.01.2018  20:52
Kanuumatkad
Kanuumatkad
Prindi

Kutsume Teid nautima varakevadist kanuumatka Soomaal!

Loodame hooajaga alustada märtsi viimasel või aprilli esimesel nädalavahetusel. Tänavu peaks suurvett jaguma kaheks - kolmeks nädalavahetuseks.

Kui suvisel ajal on Soomaa üpris harjumuspärane koht siis suurveega on mida vaadata!

Tänavune  talv loob kõik eeldused tõeliseks vaatemänguks. Mitte nüüd selliseks nagu kahel eenenud kevadel aga keskmisest vägevamaks ikkagi!

Päris põnev on vaadelda kannuust jõge mis voolab kõikjal su ümber. Jõgi on metsas, tammikus, põldudel, heinamaadel ja talude õuedes. Kohati laiub jõgi autoteedel ja päris omapärane on vaadata paarisaja meetri laiuses jões saarekesena paistvat 10 meetri pikkust maanteesilda. Samavõrd omapärasena mõjuvad keset vetevälja seisvad liiklusmärgid ja teeviidad. Kohati on päris kõvasti tegemist, et tuvastada voolusuund ja õige jõesäng. Pea laiali otsas võib ennast kinni sõuda kusagile metsatukka või suurveega tekkinud järvesoppi.

Kindlasti ei ole selle retke näol tegemist ülearu sportliku ja ekstreemse ettevõtmisega.

Kes kärestikest ja vahutavast veemöllust hoolib peaks hoopis Jägala jõele raftingule tulema. Kindlasti ei jää te teele kärestikke.

Kanuumatkad toimuvad Halliste, Tõramaa ja Raudna jõel. Matkal läbitav distants ei ole väga pikk.

Maksimaalselt läbime vast kümmekond kilomeetrit ja ajaliselt kestaks retk 2 - 3 tundi.

Täpne teekond selgub enne konkreetset matka ja sõltub ennekõike kohalikest oludest.

Ühelt poolt proovime leida teile just selle kõige põnevama ja atraktiivsema lõigu kuid samas peame ka vaatama teeolusid ja muid piiranguid. Kui sulavesi on mingi teelõigu muutnud läbitamatuks siis ei saa me ju teie autodekolonni sinna uhutud metsateele kuni suurvee kadumiseni ära uputada. Seega täpse kogunemiskoha lepime kokku jooksvalt.

Matka hind: 30 € inimene ( sisaldab kohta kanuus, päästevesti, koolitust, grupijuhti/instruktorit ja kerget einet matka lõpus.) NB! laps vanemate kanuus on tasuta.

Grupi suurus: 4 kuni 50 inimest.

Huvilistel palume oma retkesoovist aegsasti teada anda! Hooaeg kestab ju vaid paar nädalat ja kohtade arv retkedele on piiratud!

© 2009 Veematkad OÜ| Aadress: Peterburi tee 46, 14115 Tallinn| Telefon: (+372) 511 0253| E-post: info@veematkad.ee